Prof. Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch
Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch on erakordselt mitmekülgne viiuldaja, kes mängib erinevate ajastute muusikat, kuid kel fookus on põhiliselt 17.-19. sajandi repertuaaril. Ta mängib ka vioolat ning viola d’amore’i ning tegutseb mitmete orkestrite liidrina. Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch on teinud koostööd selliste kooslustega nagu: Avanti!, Soome Barokkorkester (FiBo), Helsingi Barokkorkester (HeBo), Battalia, 18. sajandi Orkester (Frans Brüggen), La Petite Bande (Sigiswald Kuijken), Amsterdam Baroque Orchestra (Ton Koopman), Concerto Copenhagen (Lars-Ulrik Mortensen), Orchestre des Champs Elysees (Philippe Herreweghe). Ta on olnud ühtlasi Collegium Vocale (Philippe Herreweghe) liider üle kümne aasta. Käesoleval ajal töötab ta paljude Euroopa varajase muusika orkestrite liidrina ning juhatab ühtlasi mitmeid filharmoonia orkestreid, kandes ette põhiliselt barokk- ja Viini klassikalise ajastu muusikat. Tema repertuaaris on H.I.F. Biberi 16 Müsteerium-Sonaati, J.S.Bachi sooloviiuli teosed ja suur hulk 16. ja 17.saj. sooloviiuli repertuaari. Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch on töötanud kammermuusika professorina Stavangeris (Norra), ja samuti varajase muusika professorina Taani Kuninglikus Muusika-akadeemias ning Bremeni Kunstiakadeemias (Saksamaa). Käesoleval ajal töötab Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch varajase muusika külalisprofessorina Krakowis (Poola) ja viiulilektorina Tampere Ülikoolis. Alates 2020 on ta ka vana muusika külalislektor Sibeliuse Akadeemias, kus ta käesoleval ajal töötab ka viiulilektorina. Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch õpetab paljudel meistrikursustel. Ta on plaadistanud J.S Bach’i Sonaadid ja Partiitad sooloviiulile, H.I.F.Biberi Müsteerium-Sonaadid koos Battalia-ansambliga ning Ch.Graupneri Orkestrisüidid koos Soome Barokkorkestriga, olles selle dirigent ja mängides ühtlasi viola d’amore’i. 2014 valmis album Ch.Graupneri Trio-sonaatidega (viola d’amore). Koos pianist Tuija Hakkilaga on ta plaadistanud Thomas Byströmi Sonaadid. 2017 valmis koostöös Kircheimer Bach Consort -orkestriga Ch.Graupneri ”Epiphany Cantatas”, kus Kaakinen-Pilch on orkestri kontsertmeister ja mängib nii viiulit kui viola d’amore’i. 2018 valmis koostöös Tuija Hakkilaga Brahmsi Sonaatide album firmale Ondine, mängitud ajaloolistel instrumentidel.
Prof. Susie Mészáros
Susie Mészáros on sündinud Inglismaal ja õppinud Yehudi Menuhini koolis. Ta on Chilingiriani keelpillikvarteti liige, kammermuusika-, viiuli- ja vioolaprofessor London Kuninglikus Muusikakolledžis (RCM) ning Põhja-Inglise Kuninglikus Muusikakolledžis (RNCM). Susie Mészáros on olnud Camerata Salzburgi vioolarühma kontsertmeister, samuti oma õpetaja, viiuldaja Sándor Véghi regulaarne kammermuusikapartner. Aastal 1977 tegi Mészáros debüüdi Wigmore Hallis duos koos Yehudi Menuhiniga ning musitseeris koos Vladimir Spivakovi ja Arthur Grumiauxga. Ta võitis kuldmedali Royal OverSeas League’ konkursil ja jõudis BBC aasta noore muusiku konkursil ainsa keelpillimängijana finaali. Mészáros oli Villiersi klaverikvarteti kaasasutaja ja palju aastaid Kenti Ooperi juht; ta on seisnud mitmete kammermuusika ansamblite eesotsas, nene hulgas Fitzwilliami Kvartett. Susie Mészáros on oma õpetajate kohta öelnud nii: »Mu õpetaja Sándor Végh tundis Bartóki, Kodály’d ja Casals’ i isiklikult ja õppis ka Joseph Joachimi õpilase juures, seega on mulle suur au ja privileeg, et olen saanud Kesk-Euroopa pillimängu traditsioone tundma õppida läbi oma õpetaja nii vahetul moel.”
Aet Ratassepp
Soome Rahvusooper
Aet Ratassepp on saanud hariduse Tallinnas Ivi Tiviku ja Mari Tampere ning Moskvas Igor Bezrodnõi käe all. 1991 võttis ta osa rahvusvahelisest Bostoni Sümfooniaorkestri suvekursusest Tanglewoodis (USA), kus tema õpetajaks oli Louis Crasner. 1997-2001 täiendas Aet Ratassepp end Helsingi Sibelius-Akadeemia doktorantuuris Mi-kyung Lee ja Ralf Gothóni juhendamisel. Aastail 2002-2004 töötas Aet Ratassepp õppejõuna Eesti Muusika-akadeemias, hiljem eraõpetajana. A. Ratassepp on töötanud Turu Linnaorkestris, Birminghami Sümfooniaorkestris, Nieuw Sinfonietta Amsterdamis, Estonian Festival Orchestra-s ja alates 1991.a. Soome Rahvusooperi orkestris. Aet Ratassepp on vabariikidevahelise ja vabariiklike konkursside laureaat. Ta on esinenud solistina ERSO ja Turu Linnaorkestriga ning erinevates kammerkoosseisudes Eestis, Soomes, Venemaal ja USA-s. Aastail 1999-2018 korraldas ta koos Mart Ernesaksaga Hiiumaa Kammermuusikapäevi.
Kaido Välja
ERSO 2. viiuli rühmakontsermeister / Tallinna Muusika- ja Balletikool MUBA
Aastast 1992 on Kaido Välja Tallinna Muusikakeskkooli viiulipedagoog (aastast 2018 omab meisterõpetaja taseme 8 ametijärku) ning tegutseb õpetajatöö kõrval nii orkestris kui ka kammermuusikuna. Aastatel 1993-2009 oli ta tegev Tallinna Kammerorkestris, aastast 1996 II viiulirühma kontsertmeistrina. Aastast 2010 kuni tänaseni on Kaido Välja ERSO II viiulirühma kontsertmeister. Esinemised on viinud teda paljudesse Euroopa riikidesse, Venemaale, Jaapanisse ja USAsse. Tihe koostöö seob teda mitmete barokkansamblite ja –orkestritega. Barokkmuusika on viinud teda esinema solistina ERSO ette. Aastast 2014 on ta Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu president. Tema korraldusel toimuvad Eestis populaarsed noorte keelpillimängijate suvekursused Värskas ( juba 27 korda), ellu on ta kutsunud mentorkoolitused eesti keelpilliõpetajatele Eestis. Pedagoogina viib läbi metoodilisi koolitusi ja meistriklasse nii Eestis kui väljaspool.