Pedagoogid

Sirkka-liisa Kaakinen-Pilch

Susie Mészáros – Viola – The Pleyel Ensemble

Prof. Susie Mészáros

Susie Mészáros on sündinud Inglismaal ja õppinud Yehudi Menuhini koolis. Ta on Chilingiriani keelpillikvarteti liige, kammermuusika õppejõud ja vioolaprofessor London Kuninglikus Muusikakolledžis (RCM) ning Pohja-Inglise Kuninglikus Muusikakolledžis (RNCM). Susie on olnud Camerata Salzburgi vioola-
rühma kontsertmeister, samuti oma õpetaja, viiuldaja Sándor Véghi regulaarne kammermuusikapartner. Aastal 1977 tegi Mészáros debüüdi Wigmore Hallis duos koos Yehudi Menuhiniga ning musitseeris Vladimir Spivakovi ja Arthur Grumiauxga. Ta voitis kuldmedali Royal OverSeas League’ konkursil ja jõudis BBC aasta noore muusiku konkursil ainsa keelpillimängijana finaali. Mészáros oli Villiersi klaverikvarteti kaasasutaja ja palju aastaid Kenti Ooperi juht; ta on seisnud mitmete kammermuusika ansamblite eesotsas, nende hulgasFitzwilliami Kvartett. Susie Mészáros on oma õpetajate kohta öelnud nii: »Mu õpetaja Sándor Végh tundis Bartóki, Kodály’d ja Casals’ i isiklikult ja óppis ka Joseph Joachimi ópilase juures,
seega on mulle suur au ja privileg, et olen saanud Kesk-Euroopa pillimängu traditsioone tundma õppida läbi oma õpetaja nii vahetul moel.”

Indrek Leivategija

Bambergi sümfoonikute tšellorühma 2. kontsermeister

Indrek Leivategija alustas tšelloõpinguid 5-aastaselt H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis Reet Metsa tšelloklassis, mille lõpetas 2005. aastal. Seejärel õppis ta aasta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema juures ning hetkel jätkab õpinguid Müncheni Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris prof Wen-Sinn Yangi tšelloklassis. Selle kõrval on ta alates 2011. aasta sügisest ka Itaalias Fiesole Muusikakoolis Natalia Gutmani õpilane. Indrek Leivategija on osalenud arvukatel meistrikursustel ja konkurssidel nii Eestis kui võõrsil, kus on pälvinud mitmeid preemiaid. Ta on teinud salvestusi Eesti Rahvusringhäälingule, Baieri Ringhäälingule ja Saksa Raadiole.
2008–2010 töötas Indrek Leivategija Baieri Ringhäälingu Orkestris (Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks) ning alates käesolevast aastast on ta Bambergi Sümfoonikute tšellorühma teine kontsertmeister. Indrek Leivategija on 2012. aasta Gasteigi muusikapreemia laureaat.

Aet Ratassepp

Soome Rahvusooper

Aet Ratassepp on saanud hariduse Tallinnas Ivi Tiviku ja Mari Tampere ning Moskvas Igor Bezrodnõi käe all. 1991 võttis ta osa rahvusvahelisest Bostoni Sümfooniaorkestri suvekursusest Tanglewoodis (USA), kus tema õpetajaks oli Louis Crasner. 1997-2001 täiendas Aet Ratassepp end Helsingi Sibelius-Akadeemia doktorantuuris Mi-kyung Lee ja Ralf Gothóni juhendamisel. Aastail 2002-2004 töötas Aet Ratassepp õppejõuna Eesti Muusika-akadeemias, hiljem eraõpetajana. A. Ratassepp on töötanud Turu Linnaorkestris, Birminghami Sümfooniaorkestris, Nieuw Sinfonietta Amsterdamis, Estonian Festival Orchestra-s ja alates 1991.a. Soome Rahvusooperi orkestris. Aet Ratassepp on vabariikidevahelise ja vabariiklike konkursside laureaat. Ta on esinenud solistina ERSO ja Turu Linnaorkestriga ning erinevates kammerkoosseisudes Eestis, Soomes, Venemaal ja USA-s. Aastail 1999-2018 korraldas ta koos Mart Ernesaksaga Hiiumaa Kammermuusikapäevi.

Kaido Välja

ERSO 2. viiuli rühmakontsermeister / Tallinna Muusikakeskkool

Aastast 1992 on Kaido Välja Tallinna Muusikakeskkooli viiulipedagoog (aastast 2018 omab meisterõpetaja taseme 8 ametijärku) ning tegutseb õpetajatöö kõrval nii orkestris kui ka kammermuusikuna. Aastatel 1993-2009 oli ta tegev Tallinna Kammerorkestris, aastast 1996 II viiulirühma kontsertmeistrina. Aastast 2010 kuni tänaseni on Kaido Välja ERSO II viiulirühma kontsertmeister. Esinemised on viinud teda paljudesse Euroopa riikidesse, Venemaale, Jaapanisse ja USAsse. Tihe koostöö seob teda mitmete barokkansamblite ja –orkestritega. Barokkmuusika on viinud teda esinema solistina ERSO ette. Aastast 2014 on ta Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu president. Tema korraldusel toimuvad Eestis populaarsed noorte keelpillimängijate suvekursused Värskas (2019 juba 22. korda), ellu on ta kutsunud mentorkoolitused eesti keelpilliõpetajatele Eestis. Pedagoogina viib läbi metoodilisi koolitusi ja meistriklasse nii Eestis kui väljaspool.